9-10 липня в Бережанах відбувсяся Етно-фестиваль "Рурисько" в однойменному урочищі. Виступали такі гуртів з Тернополя: "Brio",”Nameless” "Ті, що падають вгору", "Los Colorados", "Azgard", зі Львова: "SUN'sCREEP", "M.O.N.O", "Front", "SPLIT", з Івано-Франківська: "The Pizza Boyz", "WEST CITY", київлян: "Інший день" та "Антре" (екс. Н.Три), а також з інших міст: "Медовий полин" (Борщів), "Варка" (Черкаси), "Ze_Fear" (Буськ), "Verlibena" (Cімферополь)...

На мистецькій поляні фестивалю проводились майстер-класи по різьбі з дерева та кераміці,  виробах з льону та плетіння з лози. Бажаючі могли долучитися до створення ленд-арту, та віддатися в руки майстрам з боді-арту. Крім того, діяли фотовиставки та виставка образотворчого мистецтва. Тривалість концертної програми – від 17 до 24 год, опісля - дискотека до 01 год, яка в суботу завершилася показовими танцями з вогнем. Ведучим етно-фесту був запальний Мяч Дредбол.

Метою проведення етнічного фестивалю є виховання у юнацтва та молоді національної свідомості, історичної пам’яті, громадської позиції та патріотизму, любові до українського етносу, мови і пісні, відродження галичанського духу; залучення молоді до процесу організації проекту, вивільнення їх лідерського потенціалу та об’єднання ідей в загальний соціальний проект; пропаганда здорового способу життя, пропонування альтернативного відпочинку для молоді; популяризація краєзнавчої діяльності, вагомості рідного краю та відкриття Бережанщини як історико-архітектурного заповідника для гостей міста; представлення культурного надбання району за довготривалий період, що об’єднується як в концертній програмі, так і в діяльності мистецької поляни.

Гурти можна прослухати прямо на офіційному сайті фестивалю http://rurysko.org.ua/ та у групах вКонтакті  (vk.com/club14077167 і  vk.com/events.php?act=s&gid=18356736).

Технічний партнер фестивалю: музичний центр „Бастер” (м.Тернопіль)
Медіа-підтримка: УХ радіо „Українська хвиля” 101,1FM (м.Тернопіль), радіо „Львівська хвиля” 100,8FM (м.Львів), Тернопільська інтернет-газета „Про все” (provse.te.ua), рекламно-інформаційна газета „Береж інфо” (www.info.berezhany.net) і ТОВ „МегаКом” (www.berezhany.net) 
Спонсори: Ігор Бойко, компанія „L’ambre Україна” (ПП Оксана Ляхович), магазин „Цифровичок”, студія „Заграва”, літній павільйон „Славутич-Львівське”, ПП Білик, Таксі “2-55-00” та інші.
Організатори: молодь міста Бережани за підтримки Бережанської міської ради, комунальних служб міста, РЕМ, в/ч А-1461, Лісомисливського господарства, в/ч А-3200, СП „ТОВ Санза-ТОП”, БАТІ.
Дякуємо усім хто долучився і хто завітав на перший Етно-фестиваль!