День IT-працівника́, день IT-спеціалі́ста, день працівника́ інформаці́йних техноло́гій, день комп'ю́терника — неофіційне міжнародне свято, професійний день людей, що працюють з комп'ютером. Припадає на 14 лютого.

14 лютого 1946 року було запущено перший реально працюючий електронний комп'ютер ENIAC.

До цього існували також комп'ютери, але вони були лише прототипами та експериментальними одиницями.

ENIAC був розроблений для вирішення однієї із серйозних і потрібних завдань того часу: для обрахунку балістичних таблиць армії. В армії були відділи, які займалися обрахуванням балістичних таблиць для потреб артилерії та авіації. Працювали в цих відділах люди на посади Армійського Калькулятора.

Природно, потужності і продуктивності цих «обчислювальних ресурсів» армії не вистачало. Саме тому кібернетики на початку 1943року приступили до розробки концепції нового обчислювального пристрою — комп'ютера ENIAC.

Уперше інформація про День комп'ютерника в Україні з'явилася у 2009 році у російськомовній пресі. Більш розгорнута інформаційна кампанія була розгорнута в 2011 році, коли відомості про цей день потрапили і в україномовний віртуальний простір. У той же час, вітчизняні ЗМІ ігнорують відоміший в англомовному віртуальному просторі «День очистки комп'ютера» (Clean Your Computer Day), що святкується з 2000 року кожен другий понеділок лютого, і 2011 року припав також на 14 лютого — річницю запуску ENIAC'у.

За матеріалами "Вікіпедії"