Те, що сталося у вівторок за зачиненими дверми РНБО, учасники зібрання переповідають, червоніючи – хто від сарказму, хто від обурення, хто від сорому. Такого Рада національної безпеки і оборони ще не бачила. Відбулося з'ясування стосунків – але розмова велася на рівні Житнього ринку, а не Лисої гори.

Діалог, якого вимагала країна, звівся до взаємного приниження президента та прем’єра. Свій спіч Віктор Ющенко побудував на звинуваченнях, не бажаючи стати на місце голови уряду та зрозуміти становище, в якому вона опинилися. Свої пояснення Юлія Тимошенко звела до набору штампів, навіть не намагаючись професійно пояснити, чим вона керувалася, укладаючи газові угоди.

Президент не хотів бачити її аргументів, прем’єр не готова була говорити правду. Ющенко не має інструментарію поламати уже оформлені контракти, але переконаний у їх помилковості. Бажання, які не збігаються з можливостями, провокують нервовий вибух. Тому конфлікт на РНБОУ був запрограмований.

"Українській правді" вдалося в деталях реконструювати події, які відбувалися на засіданні Ради національної безпеки і оборони з питань газових домовленостей з Росією. Безперечно, громадяни мають право знати, як насправді робиться політика і як насправді обрані ними лідери розпоряджаються взятим кредитом народної підтримки.