Генеральному прокурору України 
п. Медведько О. І.
Голові Служби безпеки України 
п. Наливайченко В. О.
Міністру внутрішніх справ України 
п. Луценко Ю. В.


Звертаюся до Вас, як до керівників вищих державних інстанцій щодо нагляду за додержанням Законів України, оскільки порушено не тільки права ТОВ "Бережани-готель ЛТД", але й відверто знехтувані правові норми чинного законодавства України, чим завдано шкоди державі.

Коротко ознайомлю із ситуацією, яка змусила мене звернутися до Вас.
ТОВ "Бережани-готель ЛТД" розташоване за адресою: пл. Ринок, 9 у м. Бережани, Тернопільської області, по сусідству з кафе-баром "Заїжджий двір" підприємця Ковальської Ніни Іванівни.
 
Весною 2008 року за адресою пл. Ринок, 9 у м. Бережани, Тернопільської області даним підприємцем, Ковальською Ніною Іванівною, розпочато будівельні роботи щодо зведення добудови до кафе-бару "Заїжджий двір" за адресою пл. Ринок, 9 у м. Бережани, Тернопільської області. Проте, з самого початку будівництва даної добудови виник сумнів у його законності, так як дане будівництво велося із значними порушеннями на комунікаціях готелю(водопостачання і каналізації)
10 квітня 2008 року ТОВ "Бережани-готель ЛТД" звернулося із листом до Бережанської міської ради із проханням надати інформацію, чи надавався дозвіл на проведення добудови до бару "Заїжджий двір" за адресою пл. Ринок, 9 у м. Бережани, Тернопільської області. 
У відповідь 06 травня 2008 року за № 1209 ТОВ "Бережани-готель ЛТД" отримало лист від Бережанської міської ради про те, що дозволу на добудову до бару "Заїжджий двір", за адресою пл. Ринок, 9 у м. Бережани, Тернопільської області, міська рада не давала та про те, що Ковальській Н. І. направлено припис про негайне припинення самочинного будівництва. У свою чергу Ковальська Н. І. припис Бережанської міської ради відверто знехтувала і продовжувала й надалі проводити будівельні роботи.
З проханням вирішити ситуацію із самочинним будівництвом, ТОВ "Бережани-готель ЛТД" та мешканці дотичного до приміщення кафе-бару "Заїжджий двір" будинку по вул. Вірменській № 1 у м. Бережани, Тернопільської області, звернулися до Бережанської районної державної адміністрації.
У відповідь 18 червня 2008 року за № 02-913/01-13 отримано лист і з наступною інформацією: будівництво літнього майданчика провадиться Ковальською Н. І. на орендованій земельній ділянці, площею 132,7 кв. м для обслуговування будівлі кафе-бару та влаштування літнього майданчика (договір оренди земельної ділянки від 04.11.2003 року – між орендодавцем – Бережанською міською радою та орендарем – Ковальською Н. І.); літній майданчик споруджується у відповідності до проектної документації 28-2004 ТОКП "Містобудівельник" м. Тернопіль.
Так, справді, п. 1.1. Договору оренди земельної ділянки від 04.11.2003 року, на який посилається у своєму листі Бережанська РДА, зазначає, що Орендодавець (Бережанська міська рада) надає в оренду земельну ділянку, яка знаходиться в спільному використанні співвласників житлових будинків, а також і співвласників нежитлових будинків за адресою пл. Ринок, 9 у м. Бережани, Тернопільської області.
П 3 ст. 42 Земельного кодексу України зазначає, що порядок використання земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні жилі будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, визначається співвласниками. Проте у співвласників про згоду провадження будівництва добудови до кафе-бару "Заїжджий двір" Ковальська Н. І. не питала.
Також, початок будівництва, його подальше провадження та завершення постійно супроводжуються необхідністю підготовки та отримання документального забезпечення. Під документальним забезпеченням розуміють сукупність різного роду документів, проектів, дозволів, погоджень на будівництво чи реконструкцію. Крім того, під літнім майданчиком розуміють: стаціонарний або тимчасовий (щоденного демонтажу) пункт громадського харчування, який розташовується виключно біля стаціонарного закладу (ресторану, кафе, бару, їдальні) у теплий період року з 1 березня по 1 листопада і не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей. Важко ототожнювати конструкцію з улаштуванням заглиблених у ґрунт фундаментів, капітальними стінами та дахом, як літній майданчик.
По даному факту ТОВ "Бережани-готель ЛТД" було направлено звернення в Прокуратуру Бережанського району Тернопільської області і отримано 26 червня 2008 року за № 109с відповідь за підписом Прокурора Бережанського району Гордєєва Ю. В., де вказано, що Ковальською Н. І. роботи розпочато без дозволу на початок робіт.
Проте замість того, щоб перешкодити самочинному будівництву та притягнути винну особу, Ковальську Н. І. до відповідальності, органи державної влади займалися банальним листуванням, а пані Ковальська Н.І. продовжувала самочинно розбудовувати свої маєтки, ігноруючи всі заборони та приписи.
Окрім того, на ТОВ "Бережани-готель ЛТД" з подачі Прокуратури Бережанського району направлено численні перевірки господарської діяльності.
Про роботу вельмишановного прокурора п. Гордєєва Ю. В. у січні 2009 року почула вся Україна. Співробітниками обласного СБУ було затримано пана прокурора під час отримання хабара.

Внаслідок своєї безкарності у здійсненні самочинного будівництва добудови до кафе-бару "Заїжджий двір", у квітні 2009 року Ковальською Н.І. проведено роботи з реконструкції в приміщенні зазначеного вище бару із зміною цілісності несучих стін (конструкцій) ТОВ "Бережани-готель ЛТД", чим завдано значної майнової шкоди останньому. Після огляду та рекомендацій комісії, створеної за дорученням голови Бережанської РДА, бар ТОВ "Бережани-готель ЛТД" припинив свою роботу, і, як наслідок, не приносив доходу, та четверо працівників залишились без роботи у кризовий для всієї держави час (Акту розгляду звернення від 23.04.2009 р.).
Окрім того, дана самочинна добудова (реконструкція) проводилася п. Ковальською Н.І. на комунікаціях ТОВ "Бережани-готель ЛТД", а саме на водопроводі та каналізаційному стоці, що в подальшому робила неможливим ремонт чи заміну в разі виникнення аварійних ситуацій.
Про даний факт ТОВ "Бережани-готель ЛТД" своїм листом № 12 від 12.05.2009р. було проінформовано Міського голову п. Токарського С. В.. 09.06.2009 року № 1114 і отримано відповідь про те, що жодного дозволу Ковальській Н. І. на добудову та реконструкцію кафе-бару "Заїжджий двір" Бережанська міська рада не надавала.
ТОВ "Бережани-готель ЛТД" направило звернення до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Тернопільській області з питання законності здійснення п. Ковальською Н.І. реконструкції кафе-бару "Заїжджий двір", що призвело до руйнування бару ТОВ "Бережани-готель ЛТД".
У відповідь № 01-14/960 від 26.05.2009 року Інспекцією ще раз встановлено факт самочинності виконання будівельних робіт Ковальською Н.І., руйнування несучих конструкцій. Постановою інспекції від 13.05.2009 року № 26-01/09 Ковальську Н.І. притягнуто до адміністративної відповідальності та зобов’язано останню негайно припинити виконання будівельних робіт на об’єкті.
Проте і це не зупинило самочинного будівництва та реконструкції на об’єкті пані підприємця.
11.07.2009 року за усним зверненням директора ТОВ "Бережани-готель ЛТД" комісією у складі депутатів Бережанської міської ради виявлено подальше проведення самочинних будівельних робіт в приміщенні бару "Заїжджий двір", про що складено відповідний Акт.
13.07.2009 року №32 за письмовим зверненням директора ТОВ "Бережани-готель ЛТД" до прокурора Бережанського району п. Бурика О.М. просив вжити негайні заходи до ПП Ковальської Н.І., яка, незважаючи на попередження Державної архітектурно-будівельної інспекції №11-14/960 від 26.05.2009 року про припинення самочинного будівництва, продовжує самочинне будівництво .
14.07.2009 року листом № 69 адресовано Прокурору Тернопільської області п. Мельничуку І. І. відповідно, про те, що пані Ковальська Н.І. не реагуючи на жодні приписи та заборони, не маючи жодної дозвільної документації, продовжує самочинно виконувати будівельні роботи, а районна прокуратура не приймає жодних мір до припинення самочинного будівництва.
20.07.2009 року за № 01-14/1531 Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Тернопільській області на ім’я Заступника міського голови Бережанської міської ради п. Валова О.В. та в.о. прокурора Бережанського району п. Бенедюка М.В. направлено лист із пропозицією невідкладно вжити всіх необхідних заходів щодо дієвого припинення самочинних будівельних робіт пані Ковальською Н.І.. 
Проте, станом на 01.09.2009 року жодних заходів щодо врегулювання ситуації із порушенням Ковальською Н.І. норм чинного законодавства України, вимог органів державної влади, проведено не було, а будівельні роботи, в свою чергу, виконуються і надалі…
Самовільне зайняття Ковальською Н.І. земельної ділянки за адресою пл. Ринок, 9 у м. Бережани, Тернопільської області, обмежує законні права співвласників житлових будинків, у спільному використанні яких дана земельна ділянка перебуває. Проте це не перший випадок самовільного зайняття земельної ділянки саме Ковальською Н. І., а потім її узаконення через місцевий суд…
В даній ситуації дивує позиція Бережанської міської ради, Бережанської районної державної адміністрації та Прокуратури Бережанського району, котрі жодним чином не намагалися перешкодити Ковальській Н.І. порушувати чинне законодавство України. Виникає сумнів, чи немає зацікавлених серед службовців даних установ, у такому розвитку ситуації. 
Бережанська міська рада мала б першою звернуться до суду з позовом до Ковальської Н. І. про негайне припинення самочинного будівництва, так як велося воно на земельній ділянці із земель запасу Бережанської міської ради без жодного дозволу на це.
Зі свого боку, Прокуратура Бережанського району, отримавши документи про те, що дане самочинне будівництво потребує негайного припинення, мала б негайно оперативно провести заходи, щодо недопущення продовження будівельних робіт, зокрема і шляхом опечатування об’єкту самочинного будівництва…
Невже про це невідомо посадовим особам у Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю, зокрема п. Шенгері В. І. – заступнику начальника, який наполегливо писав у кожній відповіді, що будівельні роботи здійснюються на основі проекту?... 
Обурює факт безкарності та бездіяльності місцевих органів влади.
 
ПРОШУ ВАС:
1. Припинити самочинне будівництво та реконструкцію кафе-бару "Заїжджий двір" за адресою: пл. Ринок, 9, м. Бережани, Тернопільська область;
2. Порушити кримінальну справу проти Ковальської Н.І. на підставі ст. 197 п. 4 Кримінального кодексу України, оскільки вона уже притягувалась до адміністративної відповідальності за самочинне будівництво, а шкода, передбачена частиною першою цієї статті, у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян;
3. Зобов’язати Ковальську Н. І. звільнити самовільно зайняту земельну ділянку на пл. Ринок, 9 в м. Бережани, Тернопільської області, з приведенням її у придатний для подальшого використання стан шляхом знесення (демонтажу тощо) за власний кошт самочинно збудованої на ній добудови (прибудови);
4. Провести службове розслідування та порушити кримінальну справу проти прокурора Бережанського району п. Бурика О. М. на підставі ст. 364 Кримінального кодексу України щодо зловживання владою або службовим становищем;
5. Порушити кримінальну справу проти заступника начальника Інспекції державної архітектурно-будівельної інспекції Тернопільської області п. Шенгери В. І. на підставі ст. 364 Кримінального кодексу України щодо зловживання владою або службовим становищем;
6. Порушити кримінальну справу проти Начальника відділу контролю забудови північного регіону Тернопільської області у Бережанському районі п. Ольшанського І. Я. на підставі ст. 364 Кримінального кодексу України щодо зловживання владою або службовим становищем.

Директор ТОВ "Бережани-готель ЛТД" Кленик С.Т.
04 вересня 2009 року