Застосування Інтернету з кожним роком все більше стає невід’ємною частиною нашого життя. Зараз важко уявити собі будь-яку сферу діяльності, яка б не використовувала його можливостей та переваг. Податкові органи України намагаються бути в авангарді всіх тих новацій, які забезпечують розвиток ІТ-технологій. Однією із переваг, яку надають ІТ-технології, є можливість подання звітності платниками податків до податкових органів за допомогою мережі Інтернет.

Ще декілька років тому рекомендації податківців подавати звітність в електронному вигляді викликали з боку платників податків подив та непорозуміння. Однак з часом кількість платників, які бажають користуватися перевагами подання звітності в електронному вигляді, постійно збільшується. Спробувавши лише раз звітувати в електронному вигляді, платник податків вже ніколи не повернеться до паперового документообігу.

Цього року, за результатами впровадження централізованої системи приймання звітності податковою службою України, платники податків мають можливість подавати електронні звіти в інспекції, де вони зареєстровані, через єдиний Центр обробки електронних звітів Державної податкової адміністрації України.

Щоб бухгалтерам легше визначитися у способі звітування, перелічимо лише декілька переваг подання електронної звітності. Насамперед це економить робочий час та кошти на придбання бланків. Частина роботи, яка раніше відбирала багато часу, виконується одним натисненням кнопки, оперативно відстежуються зміни до форм звітності, проводиться арифметичний контроль за показниками декларації. Крім того, це безпаперова технологія подання звітності та конфіденційність, яка забезпечена електронним цифровим підписом та електронною цифровою печаткою. Бухгалтер забезпечується гарантією доставки звітності та має можливість формувати звіти в тому бухгалтерському програмному забезпеченні, яке використовується у повсякденній роботі. Також застосування автоматизованої системи обробки інформації, наданої платникам, сприяє зменшенню кількості перевірок.

З 1 січня 2011 року відповідно до вимог Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов’язаний надати покупцю податкову накладну після реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Нагадаємо, що обов’язок реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі покладається на продавця і з 1 липня 2011 року запроваджується для платників, у яких сума податку на додану вартість в одній податковій накладній становить понад 100 тисяч гривень.

Формування та подання податкової накладної та/або розрахунку коригування Державній податковій службі в електронній формі здійснюється відповідно до порядку підготовки і подання податкових документів в електронній формі засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженого Державною податковою службою.

Не зволікайте, звертайтеся до органів податкової служби за місцем перебування на податковому обліку, укладайте договори про визнання електронних документів і подавайте звітність в електронній формі. Звітність може бути подана безпосередньо з робочого місця, що знаходиться в офісі платника, без черг та труднощів, що пов’язані з подачею звітності у дні її масового подання. Податкова звітність автоматично перевіряється на наявність у звітних документах помилок, що дає платнику можливість виявляти і виправляти помилки самостійно, до подачі звітних документів до податкової інспекції.

Детальну інформацію щодо подання звітності в електронному вигляді Ви можете отримати, звернувшись до податкових органів за місцем реєстрації, а також та WEB-сайтах ДПА України (www.sta.gov.ua) та ДПА у Тернопільській області (www.rsta.tr.ukrtel.net).

Пресова служба