завдяки діяльності регіонального Інформаційного Центру.

 

На початку цього року Міжнародний Фонд “Відродження” у своїй Програмі “Засоби масової інформації” оголосив Конкурс “Розвиток регіональних і локальних інформаційних онлайн-платформ”. Бережанська міська громадська організація «Рідне місто» підготувала та наприкінці травня подала Проект розвитку та діяльності Інформаційного Центру в Бережанах. Партнерами виступили: Рекламно-інформаційної газета «Береж інфо» і Товариство з обмеженою відповідальністю «МегаКом». 19 липня від Міжнародного Фонду «Відродження» прийшла звістка: «Шановні партнери! Інформуємо Вас про те, що Ваш Проект підтримано Програмною радою Програми МФВ “Засоби масової інформації”. То що ж цього разу запланувала громадська організація «Рідне місто» для Бережан?

Проблема, на вирішення якої спрямовано проектну пропозицію:

Розвиток громадянського суспільства у Бережанському районі є надзвичайно малим. На нашу думку, основний чинник - надзвичайно низька поінформованість населення щодо можливостей їхнього розвитку, а також щодо запланованих заходів та подій, які відбулися, і щодо планів розвитку громади та її демократичного врядування.

У Бережанах друкуються наступні періодичні видання:

- незалежна рекламно-інформаційна газета «Береж інфо». Інформування населення про новини та діяльність підприємств та громади Бережанського району, поради фахівців та корисні поради, спорт і дозвілля, афіша подій. Заснована у 2006 р., тираж 3000 екз. Також газета має власний сайт info.berezhany.net та групу в соц. мережі vk.com/berezhinfo на яких висвітлює новини міста і району від власних журналістів та інших джерел;

- державна газета «Бережанське віче» - щотижнева газета Бережанської районної ради і райдержадміністрації. Висвітлення життя району, питань національного відродження. Виходить з вересня 1990 р. на зміну газеті «Нове життя», тираж до 1500 екз.;

- незалежне видання «Жайвір» - літера-турно-мистецький, історико-краєзнавчий альманах. Виходить не періодично (від 1 до 4 виходів на рік) від січня 1992 р.

Також у районі працює державне проводове радіомовлення, в якому район має 2 виходи по 20 хв. ефіру в робочі дні (близько 3,5 год. на тиждень).

Минулого року в районі працювало «Супер» - радіо на частоті 100,6 FM.

Районний провайдер Інтернету ТОВ «МегаКом» має сайт berezhany.net на якому висвітлює новини із сайту газети «Береж інфо» та іншу інформацію.

Враховуючи дану інформацію, вважаємо, що поінформованість населення Бережанського району щодо запланованих заходів чи подій, які відбулися, надзвичайно низька. Відповідно й стан громадянського суспільства у районі є надзвичайно малим і потребує розвитку.

Були спроби у районі розвинути громадянське суспільство через діяльність Громадської ради при райдержадміністрації, масовими заходами окремих громадських організацій (в т.ч. БМГО «Рідне місто»), проте більшість населення досі залишається пасивною. На нашу думку, у першу чергу – через недостатню поінформованість...

Завдяки збільшенню поширення інформації, виявлено збільшення кількості зацікавлених осіб у проведеннях соціальних акцій, населення швидше та радикальніше починає реагувати на негативні дії влади тощо. Збільшується кількість членів нашої організації (та її структурних підрозділів), а також більшає кількість її прихильників серед населення. Є випадки, коли громадяни пишуть подання до органів контролю щодо неправомірної діяльності певних структур, підписуючись нашою організацією...

Читайте більше на сайті газети "Береж інфо"