Перед звітуванням про готовність комунальних підприємств до роботи в осінньо-зимовий період, головуючий на засіданні заступник міського голови Ігор Гуль повідомив, що основна причина усіх недопрацювань – недофінансування (а точніше – Казначейство, через яке міська рада не може освоювати власні кошти).

Директор МКП «Господар» Михайло Хомецький розповів про частковий ямковий ремонт міських вулиць білим (як жартують в народі – «святковим») щебенем та знятим асфальтом із відремонтованої частини вул. Валова та місцями перекладено бруківку; промивку ливневої каналізації та очищення дощоприймальників; заготівлю паливо-мастильних матеріалів; проведено ремонт дахів, покрівель, коминів та водостічних труб тощо. Згідно їхнього подання, міська рада підготувала відповідні документи на оголошення тендерів і купівлю трактора та екскаватора із навісним обладнанням. Адже наявні у господарстві трактора Т-40 і ЮМЗ хоч і відремонтовані, та при великому снігопаді можуть зламатися, як це вже було за попередніх зим… Ще з травня було укладено договір на постачання піску, та лише у вересні Казначейство проведе ці кошти. Із щебенем – проблемніше. Адже є такі вулиці, дорогу на яких потрібно підсипати щомісяця.

На питання Івана Головацького щодо ям по вул. Гоголя, міським головою та його заступником було згадано, що там самі жителі не дозволяють провести ремонт дороги. Також уже 2 роки є розроблений проект, з минулого року на ремонт вулиці Гоголя було заплановано виділення коштів, але через те, що Тернопільська обласна рада не засідає, відповідного рішення нема досі.

Більшість присутність зауважували, що основна причина поганого стану доріг – відсутність стічних канав, на що отримали відповідь, ще нема відповідної техніки. І на сьогодні грейдера нема навіть у районі… Начальник відділу містобудування міської ради Зиновій Халупник зауважив, що при таких затримках коштів Казначейством зараз надія лише на те, що люди самі відремонтують дороги. Тож Володимир Якимів запропонував створити Фонд заохочення населення, з якого б можна було виділяти кошти на ремонти доріг для вуличних комітетів чи інших самоорганізованих людей та допомагати їм працівниками комунальних підприємств.

Директор МКП «Добробут» Андрій Бурдаш доповів про заготівлю паливо-мастильних матеріалів, водяних насосів; ремонт водонапірних башень, водопровідних та каналізаційних труб; водонасосної станції; промивку каналізаційної мережі; розпочато роботи по проектній документації щодо оптимізації водопостачання у м. Бережани. Було згадано за те, що таксист збив водяну колонку по вул. Лепких, проте знайшовся і зараз оплатить її ремонт. На запитання Володимира Якиміва, чому по вул. Валова увечері припиняється водопостачання на кілька годин, було здивування - “ніхто досі не жалівся”, проте пообіцяли розібратися.

Визнавши підготовку комунальних підприємств до осінньо-зимового періоду задовільною та давши відповідні вказівки, виконком затвердив ціни на закупівлю овочів для дошкільних навчальних закладів (садочків) та кошторисні розрахунки вартості ремонту ДНЗ «Росинка» і Народного Дому в с. Рай.

Члени виконавчого комітету надали дозволи на: проведення водо- і газопроводів; розміщення об’єкта торгівлі та сфери послуг по вул. Міцкевича; влаштування тротуару по вул. Чорновола, 1 (за «Солодощами», навпроти суду); відключення будинку по вул. С.Бандери, 12 від центрального опалення.

На заяву представника суду, було вирішено перевести нежитлове приміщення по вул. Банкова, 5 (раніше тут розміщалася районна санстанція) в житлове та надати йому як службове житло.

Щодо проживання в маневреному (пересильному) пункті та чергах на квартирному обліку, велося тривале обговорення та було винесено різні рішення.

Розглянувши ескізні проекти облаштування сходів по вул. Міцкевича (біля «Мисливських забав»), їх було погоджено лише як тимчасові. Оскільки в Бережанах останніми роками багато сходів «повилазило» на тротуари настільки, що молоді батьки інколи не можуть проїхати з візочками (попри припарковані на дорозі автомобілі) – біля «Авалю», «Альянсу» тощо. Тому В.Якимів порекомендував розглянути пропозицію щодо заборони влаштування сходів з виходом на тротуар в історичній частині міста.

Заяви громадян щодо питань присвоєння адрес та реєстрації тимчасової споруди було задоволено.

На даному засіданні знову розглядалася заява підприємця, депутата районної ради Івана Здирка, щодо виготовлення паспорта прив’язки «чотирьох зблокованих павільйонів» по вул. Набережна, що насправді є однією спорудою. Знову йшло обговорення питання даної дерев’яної «колиби», яка здається в оренду для святкування днів народжень та інших дефіляд. В.Якимів розповів членам виконкому, що за його депутатства підприємець Іван Здирко на сесіях міської ради обіцяв зробити пляж для бережанців та дозволяти ловити рибу, але насправді повстановлював загороджень по Набережній, а його працівники зараз дозволяють собі навіть бити жителів міста. Проте 9 із присутніх 10-ти членів виконкому проголосували «за» позитивне вирішення даного питання. Цікаво, чи й інші служби теж приймуть одну постійну споруду на фундаменті за “чотири зблокованих павільйони”?..

При розгляді в «різному» питання щодо неналежного вивезення відходів, міський голова В.Музичка повідомив, що 10 вересня міська рада вирішила доручити йому розірвати в суді Договір на вивезення сміття з ТзОВ «Еко-Інвест». Проте зараз мер не бачить альтернативи із зміною виконавця робіт по вивезенню відходів. Та основним питанням даної проблеми є відсутність паспортизованого сміттєзвалища. Оскільки на території міста нема місця для його влаштування, ще з 2009 року міська рада веде переговори з райдержадміністрацією щодо виділення землі під сміттєзвалище, проте досі не зроблено жодних зрушень (хоча і озера, і кар’єри успішно «роздавалися»). За новим законодавством тепер такі повноваження має ДержКомЗем, тож цього року вже з ними ведуться переговори… Ще цікаво, що питання відсутності сміттєзвалища в районі є не лише питанням міста, а й сіл (районної ради), проте чомусь ним займається лише міська рада…

Наостанок засідання виявилося, що пам’ят-ник Тараса Шевченка досі… нічий (в принципі, як і більшість пам’ятників у районі). І міська рада не може вкласти кошти в ремонт чужого (тобто – нічийого) майна. Тому було запропоновано представникам громадських організацій організувати збір коштів та провести ремонт пам’ятника Шевченка на центральній площі… То що, бережанці, скинемось на ремонт пам’ятника українського пророка?

"Береж Інфо"